دوشنبه ٠٧ بهمن ١٣٩٨
منو اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 14399
 بازدید امروز : 49
 کل بازدید : 298887
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/0625
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
خدمات درمانی که توسط ما ارائه میشوند

 واریس

واریس به دلیل نارسایی در ورید ها(سیاهرگها)ی اندام تحتانی ایجاد میشود. این عارضه معمولا دلایل ارثی دارد و در یک خانواده چندین نفر گرفتار آن هستند. علائم بیماری بصورت برجستگی وریدها ی اندام خصوصا بعد از چند ساعت روی پا ایستادن و در پی آن درد و سوزش در ساق پا و احساس خستگی شدید در پا میباشد . این بیماری اکثرا یکطرفه  است ولی میتواند دوطرفه هم باشد.

در صورت عدم درمان بیماری پیشرفت کرده و شدیدتر میشود و عوارض آن بتریج بروز میکنند. عوارضی چون ایجاد زخم، تغییرات پوستی، تغیر رنگ پوست، تورم شدید و خونریزی. برای درمان این بیماری پس از اطمینان از سالم بودن ورید های اصلی پا اقدام به حذف جریان خون از ورید بیمار میشود  که این کار از چند طریق انجام میشود:

- جراحی واریس: در این روش با چند برش محدود تحت بیهوشی کامل یا نخاعی اقدام به خروج رگ بیمار از بدن بتوسط دستگاهی مخصوص میشود.در این روش نیاز به بستری بیمار در بیمارستان است.

- لیزر واریس : در این روش که در حال حاضر روش ارجح درمان واریس در اکثر مرجع و کتب میباشد، بصورت سرپایی با یک برش ریز در ناحیه زانو وتحت بیحسی موضعی  فیبر لیزر وارد ورید بیمار میشود و سرتاسر آن از داخل از ناحیه کشاله ران تا زانو یا مچ پا لیزر میشود. که پس از مدتی رگ مزبور جمع شده و جذب بدن میشود و محو میگردد. پس از عمل هم بیمار مرخص شده به منزل میرود و نیازی به استراحت هم ندارد.

- اسکلروتراپی: در این روش با تزریق داروهای خاصی در ورید ها باعث حذف جریان خون شده و پس از مدتی رگ جذب بدن میشود. این روش در واریسهای محدود و کوچک کاربرد دارد.

 

عروق عنکبوتی:

بدلیل بزرگ و برجسته شدن عروق ریز زیرپوستی این عروق بصورت شبکه ای  برنگهای مختلف ارغوانی، بنفش یا قرمز دیده میشوند. این حالت در خانمها شایعتر است و با بارداری و افزایش سن تشدید میشود. پوشیدن جوراب واریس سرعت تشکیل آنها را کمتر میکند ولی انها را از بین نمی برد . برای درمان دو راه وجود دارد:

- تزریق یا اسکلروتراپی: در این روش داروی خاصی با سوزنهای ظریف درون این رگها وارد میشود که پس از چند جلسه باعث از بین رفتن کامل انها میشود.

- لیزر : در این روش با استفاده از لیزر های مخصوص از روی پوست اقدام به از بین بردن این عروق میشود.

 دیالیز:

افراد دیالیزی برای انجام دیالیز نیاز به مسیر عروقی خاصی دارند که از طریق جراحی سرپایی برای آنها ایجاد میشود . این راهها شامل فیستول ، رگ مصنوعی ، کاتتر دائم ( پرماکت) یا کاتتر موقت (شالدون) میباشد.

 بیماریهای عروقی

بیماریهای عروقی  انواع مختلفی دارند:

 گرفتگی یا تنگی رگها ( سرخرگها یا شریانها) ایجاد درد یا لنگش در ناحیه بعد از تنگی یا گرفتگی میشود. این اتفاق میتواند در دست ، پا ، رگ آئورت یا رگهای گردن که به مغز خورسانی میکنند ( کاروتید ) رخ دهد. در صورت عدم درمان این عرضه عوارض شدبدی چون قطع عضو ، سکته مغزی یا مرگ دارد.

درمان این بیماریها جراحی جهت پیوند رگ و خونرسانی به ناحیه بعد از تنگی میباشد . روش دیگر آنژیوگرافی و بالون زدن تنگی و گذاشتن فنر یا استنت داخل آن میباشد . انتخاب روش درمان بر اساس محل عارضه و سایر خصوصیات آن میباشد.

آنوریسم شریانی عبارتست از متورم شدن یک قسمت از یک شریان که از همه شایعتر در شریان آئورت رخ می دهد. این بیماری بسیار خطرناک میباشد و در صورت عدم درمان بزرگ شدن غیر طبیعی رگ ادامه می یابد تا منجر به پارگی آن شود. پارگی شریان اگر سریع به بیمارستان مجهز و اطاق عمل منتقل نشود باعث مرگ میشود. روش های درمان این عارضه عبارتند از:

- جراحی : در جراحی قسمت بیمار شریان خارج شده و بجای آن رگ مصنوعی پیوند میشود.

- روش اندوواسکولار: در این روش وسیله ای خاص از طریق شریان ران بداخل انوریسم فرستاده میشود تا آنرا از داخل بپوشاند و خطر پارگی آنرا از بین ببرد.

پای دیابتی

یکی از عوارض دیابت زخم پا میباشد که در صورت عدم درمان منجر به قطع پا میشود. برای درمان این عارضه باید از طریق جراحی عروق ابتدا خونرسانی به محلی که زخم شده را برقرار کرد تا زخم قابلیت ترمیم را پیدا کند.

جراحی سرطان

سرطانها بصورت تومورهایی بروز میکنند که اکثرا اگر بموقع تشخیص داده شوند از طریق ترکیبی از درمانهای جراحی و رادیوتراپی و شیمی درمانی معالجه میشوند. خارج کردن این تومورها باید در عین اینکه کامل باشد با حداقل صدمه به بافتهای اطراف باشد لذا شناخت کامل ساختارهای عروقی و حیاتی بدن در کنار تجربه کافی و تیم درمانی کامل نقش مهمی در موفقیت درمان ایفا میکند. انواع سرطانهای نواحی مختلف مثل پستان، پانکراس، معده، روده ،رکتوم، کولون، سارکومها ، اندامها ، غدد بزاقی ، توده های شکمی از این قبیل تومر ها میباشند.

 

جراحی ترمیمی

 ناهنجاریهایی چون بزرگی بیش از حد یا کوچکی سینه ها ، افتادگی و بزرگی شکم در خانمها یا آقایان با انجام جراحی ترمیمی و زیبایی قابل رفع میباشند.

جراحی میکرسکپی

آسیبهای وارده به دست مثل بریدگی که باعث قطع اعصاب و تاندونها میشود که جهت ترمیم آن نیاز به جراحی های حساس و دقیق میکرسکپی است در غیر اینصورت باعث از کا ر افتادگی دائمی میشود.

       © Dr-tofigh.com. All rights reserved.